Zirkonyum Diş Kaplama ve Fiyatları

Zirkonyum beyaz renginden ve dayanıklılığından ötürü estetik / protetik diş tedavilerinde çığır açan bir materyal halini almıştır.

ZİRKONYUM Nedir?

Zirkonyum beyaz renginden ve dayanıklılığından ötürü estetik / protetik diş tedavilerine olanak sağlayarak, porselenden sonra diş hekimliğinde çığır açan bir materyal halini almıştır. Porselenlerin alt yapısı olarak kullanılan metal alaşımların da yerine geçmektedir.

‘’ Zirkonyum ilk olarak 1789 yılında Martin Heinrich Klaproth tarafından keşfedilmiş; 1824 yılında ise Jons Jakob Berzelius tarafından izole edilmiştir. Gümüşümsü beyaz renkli, katı Metal d-blok elementi olan Zirkonyum metali, 1.855 °C sıcaklığa kadar dayanıklı bir maddedir. Zirkonyumun bir başka dayanaklı olduğu nokta ise radyasyondur.

Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

Zirkonyum kaplama yapabilmek için öncelikle hastalarımızın ağız içi hazırlık aşamaları yapılır. Lokal anestezi altında dişlerin preparasyonlarının (kesimlerinin) itina ile yapılması gereklidir. Dişin dört bir tarafından 2 mm olacak şekilde dişler küçültülür. Zirkonyumun altında kalacak olan kesik dişlerin canlılığını koruyor olması da önemli faktörlerdendir. Bu sebeple diş kesiminde dişin sinir dokusunu rahatsız etmeyecek yeterli mesafe bırakılması gerekir. Kaba ve fırlak dişler yapılmaması için bittiğinde nasıl olacağını hekimin iyi planlaması gerekir. Diş kesim işlemini takiben dokuların şeklinin ve dişlerin formunun dijital veya analog bir ölçü yöntemi ile seramiste en güzel şekilde aktarılması gerekmektedir. Güzel dişlerin sırrı güzel bir kesim ve iyi bir ölçüdür.

‘’ Güzel dişlerin sırrı güzel bir kesim ve iyi bir ölçüdür.‘’

Yapılacak olan kaplamalar tamamen zirkonyum materyalinden yapılabildiği gibi alt yapısı zirkonyum olan zirkonyum destekli porselen kuron veya köprüler de yapılabilmektedir. Her konuda olduğu gibi diş konusunda da malzeme kalitesi ve işçilik ön plana çıkmaktadır. Kaliteli malzeme kullanımı ve hassas bir işçilik gülüşünüze değer katar.

Zirkonyum Diş fiyatları ne kadardır?

Zirkonyum ücretleri kullanılan markaya göre değişkenlik göstermektedir. Tam zirkonyumlar ve zirkonyum destekli porselen kuron ve köprüler farklılık gösterir. Tıp merkezimizde zirkonyum fiyatları hakkındaki bilgi, uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan ücretsiz muayene sonrasında verilmektedir. Ücretsiz muayene fırsatımızdan faydalanarak tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
implant_kampanya

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…