PRP Tedavisi
(Platelet Rich Plazma)

PRP Tedavisi (Platelet Rich Plazma); saç dökülmesini durdurmada ve zayıflamış, incelmiş, tüy halini almış saçların canlandırılmasında ve saçın kalitesinin artmasında kullanılan bir yöntemdir.

PRP ile Saç Tedavisi

PRP Tedavisi (Platelet Rich Plazma); saç dökülmesini durdurmada, zayıflamış, incelmiş, tüy halini almış saçların canlandırılmasında ve saçın kalitesinin artmasında kullanılan bir yöntemdir.

Kişinin kendi kanının özel bir işleme tabi tutularak, akyuvarların ve trombositlerin ayrılması sonucunda elde edilen plazma, saçsız veya seyrelmiş bölgeye enjekte edilir. Kişinin 10 cc kadar kanı alınır ve yaklaşık 15 dakika kadar laboratuvarda santrifüj yani ayrıştırma işleminden geçer. Kırmızı kan hücrelerinden ayrışan plazma kısmı yani trombsitler küçük küçük dozlarda, napaj şeklinde saçlı deriye yakaşık 10 dakikalık bir uygulamayla enjekte edilir.

PRP tedavisinde elde edilen plazma, yoğun trombosit (pıhtı hücreleri) ve lökosit (beyaz kan hücreleri) içermektedir. Aktive olmuş trombositler ve lökositler, büyüme faktörleri salgılar. PRP saç tedavisi büyüme faktörleriyle kök hücrelerin yenilenmesini ve çoğalmasını tetikler. Böylece dokuda ciddi bir yenilenme meydana gelmektedir. PRP saç tedavisi uygulamasının amacı; zayıflamış, cansızlaşmış ve hatta tüy haline gelmeye başlamış saç telleriyle, ölmeye yüz tutan saç köklerini canlandırıp dirilterek saçların eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktır.

prp_tedavileri
Play Video

PRP Tedavisi hangi amaçlarla kullanılır ?

Saç dökülmesi tedavisinde kullanılır. Saçlı deride PRP uygulaması güçsüz, kırılmış, hasarlı saçları ve saç üretimi yeteneği durmuş olan saç köklerini uyararak, saç dökülmesini durdurur. Saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Ciltte herhangi bir nedene bağlı olarak ortaya çıkmış çatlak, iz, skar gibi lezyonların etrafında yara iyileştirici mekanizma ile çalışan pıhtı hücreleri, salgıladığı büyüme faktörleriyle lezyonlarda iyileşme, görünümlerinde azalma ve küçülme sağlamaktadır.

Cilt lekelerinde kullanılır. Cilde verilen pıhtı hücrelerinin salgıladığı büyüme faktörleriyle ciltte renk oluşumunu sağlayan melanin hücrelerinin çalışma sistemi normal sınırlarda tutularak cilt lekelerinin tedavisi sağlanır.

Cilt gençleştirici olarak kullanılır. Zaman içerisinde cildimizde bazı dokuların kaybına ve cilde sıkılığını veren kolajen maddesinin azalmasına bağlı çökmeler, sarkmalar, kırışıklıklar ortaya çıkar. PRP uygulanan bölgede salgılanan büyüme faktörleri sayesinde iyileşme görülür. Kolajenin yeniden yapılanmasına ve üretiminin artmasına bağlı ciltte elastikiyet artar, cilt sarkmaları ve kırışıklıklar azalır.

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

Tüm Süreç Harikaydı

Yurt dışından bu işlem için gelmiştim. Havaalanındaki karşılamadan operasyon sonrası uğurlamaya kadar harika bir deneyimdi. Aslı Tarcan çok iyi kalpli, çok enerjik, çok pozitif bir insan. Bütün süreç boyunca ben ve birlikte geldiğim ailem için uğraştı durdu. Her şey için sonsuz teşekkürler…

Jordana Melisa
İSPANYA
Tabii ki Aslı Hanım

Arkadaşımın önerisiyle gittiğim bir yerdi. Biraz da ön yargılıydım bu işlere… Ta ki Aslı Hanım ile tanışana kadar… Gerçekten çok sıcakkanlı ve işinin uzmanı birisi... Ne yalan söyleyeyim, yeni saçlarımla kendime güvenim geri geldi. Kimse ektirdiğimin farkında bile değil… Teşekkürler Aslı Tarcan ve ekibi!

Trifon Zlatan
BULGARİSTAN
Çok Teşekkürler

Ben hasta memnuniyeti bu kadar yüksek bir yer görmedim. Aslı Tarcan’dan bahsetmeye zaten gerek yok kendisi süper bir insan fakat diğer uzmanlardan çevirmen rehberlere kadar çok tatlı çalışanlara sahipler. Tüm operasyon sürecim o kadar rahat ve keyifliydi ki anlatamam… Ayrılırken hep birlikte çektirdiğimiz fotoğrafı hep saklayacağım…

Haluk Aytaç
TÜRKİYE
Sizi Unutmayacağım

Aslı Hanım sizi nasıl övsem, nasıl teşekkür etsem inanın bilemiyorum. Resmen yeni saçlarımla yeni bir hayat kazandım. Çok korkuyordum, insanlar dalga geçer sanıyordum fakat hepsi boşunaymış. O kadar güzel bir operasyon geçirdim ki çevremdeki saç problemi yaşayan herkes artık beni kıskanıyor. Sizi hiç unutmayacağım, çok teşekkürler!

Tad Kalyn
İNGİLTERE
10 Üzerinden 10

Ben buraya yurt dışından yakın bir arkadaşımı getirttim. Kendisini havaalanında karşıladılar. Operasyon sürecini ben de yakından takip ettim. Aslı Tarcan işinin uzmanı ve çok samimi bir kadın. Her şeyi detaylı bir şekilde anlattı arkadaşıma. Çalışanlar da çok iyi insanlar. Kısacası 10 üzerinden 10… Ne diyebilirim ki daha fazla 🙂

Can Aydın
ALMANYA
Teknoloji Üssü gibi

Konum olarak mükemmel bir noktada. İçeride en son teknolojiden her türlü hizmeti sunuyorlar. Ben saç ekimi için gittim, ufak bir işlemdi ama ilk konuşmaya kıyasla operasyon sonrasında beklediğimizden çok daha başarılı greft sayısına ulaştık. Aslı Hanım ve ekibi tüm süreç boyunca güler yüzlerini eksik etmeyip destek oluyorlar. Kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyorum…

Eren Eylül
KIBRIS