Ağız ve Diş Sağlığı

Göz alıcı bir gülümseme; öz güveni ve sosyal ilişkileri pozitif yönde etkileyen, aynı zamanda sosyal hayatımızda başarıyı yakalamaya katkıda bulunan, duygularımızı ifade etmekte ve nasıl göründüğümüzü belirleyen önemli unsurlardan biridir. Merkezimizde bulunan ağız ve diş sağlığı kliniğinde her branşta ayrı uzman hekim görev yapmaktadır.

Gülüş Tasarımı (Gülüş Estetiği)

Gülüş tasarımınız; uzman hekimlerimiz tarafından tercihleriniz göz önünde bulundurularak yüz hattı, diş ve diş eti yapınıza göre planlanmaktadır.

Gülüş estetiğinde önemli kriterler; diş rengi, diş dizimi, diş eti rengi, diş eti seviyesi ve güldüğümüzde dudak ve dişlerin uyum içerisinde olmasıdır. Merkezimizde uygulanan işlem ve tedaviler aşağıda belirtilmiştir.

saglikli gulumseme

LAMINATE VENEER (YAPRAK PORSELEN)

Laminate Veneer yöntemi ile dişlerin ön bölgesinde bulunan kötü görünüm ve şekil bozukluğu düzeltilebilir. Porselen lamine işleminin en önemli faktörü dişe çok fazla zarar vermeden hatta diş yapısı uygun ise hiç aşındırma dahi yapmadan 0.3 ile 0.7 mm kalınlığındaki porselen lamine uygulamasının yapılmasıdır. Lamine Veneer, dişlerin şekil ve rengini gönlünüzce belirleyebileceğiniz kısa sürede sonuç alınabilen bir uygulamadır. Işık geçirgenliği ve şeffaf yapısıyla da önemli bir estetik avantaj sağlamaktadır.
lamine dis

ZİRKONYUM KAPLAMA

Zirkonyum, doğada bulunan bir metal elementtir. Estetik görünümü ve sağlamlığı sayesinde diş hekimliği uygulamalarında kullanılmaktadır. Çarpıklık, çürük ve travma gibi nedenlerle dişlerde kayıplar oluşabilir. Zirkonyum kaplamalar tam bu noktada çözüm üretmektedir. Uzman hekim muayenesi sonrasında yapılacak uygulamanın planlaması çıkartılır.
zirkonyum dis

PEMBE ESTETİK (DİŞ ETİ ESTETİĞİ)

Diş etine yapılan estetik uygulamalara pembe estetik adı verilmektedir. Kurumumuzda diş eti estetiği konforunuz düşünülerek, ağrısız, kanamasız olarak lazer teknolojisi ile yapılmaktadır.

Diş eti uzmanı hekimimiz tarafından yapılan muayene sonucunda, gülüş estetiğini oluşturmak için 4 mm’ ye kadar diş etleri yukarı alınabilmekte ve böylelikle gülüş estetiği tamamlanmaktadır.

pemde estetik

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma işlemi, dişin rengini açmak için yapılan bir uygulamadır. Dişin durumuna göre lazer ile ya da ofis tipi / ev tipi beyazlatma setleriyle kombine olarak beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Diş beyazlatma işlemi, diş gelişimini tamamlamış ve kullanılacak ürünlere karşı alerjisi olmayan herkese yapılabilir. Diş hekimleri kontrolünde yapılan beyazlatma işleminin herhangi bir zararı yoktur. Lazer uygulaması, mine yüzeylerine uygulanan beyazlatma ilacının aktivasyonunu sağlamak ve daha kısa sürede sonuç almak için kullanılmaktadır.

dis beyazlatma

İMPLANT

Gerek tek gerekse birden fazla diş kayıplarında kullandığımız implant sistemi, estetiği sağlamlıkla birleştirmemize olanak sağlamaktadır. Kliniğimizde insan vücuduna uyumlu ve ömür boyu garantili implantlar kullanılmaktadır. Diş implant uygulaması, ağız ve çene cerrahlarımız tarafından steril ortamda yapılmaktadır. İmplant uygulamalarında en önemli husus, implantın çene yapısına, çene yapısının da işleme uygun olmasıdır.

Uygulama lokal anestezi altında yapılacağı gibi fobisi olan misafirlerimiz için sedasyon / genel anestezi altında yapılabilmektedir. 1 üye implant işlemi ortalama 20 dk. sürmekte ve işlem sonrası sosyal hayata dönülebilmektedir.

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

Hızlı Müdahale

İstanbul’a başka bir şehirden gezi için gelmiştim fakat bir anda ağrıyan dişim beni delirtmeyi başardı... Ta ki kaldığım otel bana Aslı Tarcan’ı önerene kadar. Kendilerine ulaştım ve çok hızlı bir şekilde müdahale edildi. Kendilerine bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.

Thomas Weaver
A.B.D
Tecrübeli Çalışanlar

Daha önce başka bir hastanede çenem için implant yapılamaz denmişti ve moralim çok bozulmuştu. Bir süre sonra burası ile konuştum; operasyona gayet de uygun olduğumu bana anlattılar ve anlattıklarını da başarıyla uyguladılar. İşlerinde çok profesyonel ve tecrübeliler.

Özge Özçelik
TÜRKİYE
Fobimden Kurtuldum

Diş beyazlatma için gittiğim bu yer resmen beni dişçi koltuğu fobisinden kurtardı. Ortamları gayet steril; çalışanlar hoşsohbet ve işlerinde uzman isimlerdi. Tüm ekibe çok teşekkürler!

Kübra Tufan
TÜRKİYE
Son Derece Memnunum

Zor bir diş problemi için gittiğim Aslı Tarcan Tıp Merkezi’nden son derece memnun ayrıldım. Doktorların muayeneden sonra anlattığı tedavi sürecini eksiksiz uyguladım ve sağlığıma kavuştum. Ne kadar teşekkür etsem az !

Josef Götz
ALMANYA
Samimi ve Yardımseverler

Normalde diş ağrısı ve koltuğu biraz korkutucudur fakat burada size çok samimi şekilde yardımcı oluyorlar. İnsana evinde muayene oluyormuş gibi hissettiriyorlar desem yalan olmaz. Aslı Hanım’ a da buradan teşekkürlerimi sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum.

Gabriella MacDonald
İSKOÇYA
Hijyenik Ortam

Tavsiye üzerine gittiğim Aslı Tarcan Tıp Merkezi’nde dişlerim için gerekli yapılabilecek en iyi müdahaleleri hijyenik bir ortamda uyguladılar. Operasyon öncesi ve sonrası çok ilgililerdi, kendimi rahat hissetmem için çok yardımcı oldular.

Alpdoğan Bahadır
TÜRKİYE

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Ağız ve diş sağlığı insan hayatının yerinde önemli bir yer kaplamaktadır. Ağız ve diş sağlığı muhtemel problemleri sağlık ve estetik yönünden yaşam standartlarını düşürebilir. Ağız ve diş sağlığına araştırmalarda en çok sağlık açısından rastlandığı bilinmektedir. Bu bağlamda düşünüldüğünde ağız ve diş sağlığının hijyenik ortamda, uzman doktorlarla, yani tam donanımlı iyi bir diş hastanesi içinde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde çeşitli ağız ve diş problemleri ile karşılaşılabilir.

Diş Neden Çürür?

Diş çürüğü dişin sert dokusu mine, altındaki dentin ve bazen de kök yüzeyindeki sert dokunun yırtılmasıdır. Şekerli yiyecekler, nişastalı yiyecekler, kola veya benzeri gazlı içecekler, çikolata, kek, pasta gibi yiyeceklerin dişte uzun bir süre kalması gibi etkenler diş çürüğü nedeni arasındadır. Bu oluşumu asıl etkileyen ise ağızdaki bakterilerdir. Diş üzerinde kalan artıklarla beslenen bu bakteriler ürettikleri asitlerle diş çürüğü oluşturur ve ağız ve diş sağlığı için tehdit oluşturur.

Diş Nasıl Fırçalanır?

  • İlk olarak eller yıkanır.
  • Ağız su ile çalkalanır.
  • Kuru diş fırçası üzerine bezelye büyüklüğünde diş macunu yayarak sürülür.
  • Kısa ve kibar hareketlerle diş etinden diş yönüne doğru süpürür şekilde diş fırçalanır.
  • Her dişin üzerinden yaklaşık 10 fırçalama ile geçilir.
  • Çiğneyici dişler ileri-geri hareketlerle fırçalanabilir.
  • Ağız bol su ile çalkalanır.
  • Diş fırçası yıkanır ve temiz bir kaba kuruması için bırakılır.

Ağız ve Diş Sağlığı ile Beslenme İlişkisi

Ağız ve diş sağlığı beslenme ile doğrudan bağlantılıdır. Yani iyi ve dengeli beslenme diş hastalıklarının önüne geçmek için ilk önemli adımdır. Bunun için de şekerli, nişastalı, yapışkan yiyeceklerden; kola gibi asitli içeceklerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Dişlerin düzenli fırçalama ile bakımı yapılmalı, yapılamadığı durumlarda elma veya havuç gibi besinler tüketilmelidir. Bunun yanı sıra ağız temiz su ile de çalkalanmalıdır. Modern zamanlarda gelişmiş ülkeler özelinde beslenme problemleri artmıştır. Bu da ağız ve diş sağlığına da olumsuz anlamda etki etmiştir. Kahve tüketimi, sigara kullanımı, fast food alışkanlıkları ile stres faktörleri bahsi geçen beslenme problemlerinin başlıca sebeplerindendir.

Diş Hastaneleri

Diş hastaneleri seçilirken seçilecek hastanenin kalite standartlarına uygun olarak tasarlanmış fiziki yapısına, teknolojik cihaz ve malzeme kalitesine ve yetişmiş uzman doktor kadrosu dikkate alınmalıdır. Diş hastaneleri hastalara implant, diş beyazlatma, diş eti estetiği, zirkonyum kaplama, yaprak porselen, gülüş tasarımı gibi birçok ağız ve diş sağlığı konularında hizmet sunmaktadır. Hizmetler hastanın ihtiyacına göre uzman doktorlar tarafından belirlenir.

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığının korunmasında çocukluk döneminin payı büyüktür. Özellikle çocuklarda beslenme, kaliteli ve sağlıklı olursa gelecek dönemde birçok hastalıkta olduğu gibi ağız ve diş sağlığı hastalıkları için de önleyici etken rolünü alır. Çocuklara ağız ve diş sağlığını korumak için yapılacak beslenme programları kahvaltılarda süt, peynir, pekmez, yumurta; diğer ana öğünlerde ise fast food kaçınmak şartıyla balık, tavuk, et, brokoli, karnabahar, semizotu gibi besinler içermelidir. Beslenme dışında çocuklara muhakkak diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmalıdır. Burada en büyük görev çocuğun ebeveynlerine düşmektedir. Yani çocuğa rol model olmaları gerekmektedir.