Ağız ve Diş Sağlığı

Göz alıcı bir gülümseme; öz güveni ve sosyal ilişkileri pozitif yönde etkileyen, aynı zamanda sosyal hayatımızda başarıyı yakalamaya katkıda bulunan, duygularımızı ifade etmekte ve nasıl göründüğümüzü belirleyen önemli unsurlardan biridir. Merkezimizde bulunan ağız ve diş sağlığı kliniğinde her branşta ayrı uzman hekim görev yapmaktadır.

Gülüş Tasarımı (Gülüş Estetiği)

Gülüş tasarımınız; uzman hekimlerimiz tarafından tercihleriniz göz önünde bulundurularak yüz hattı, diş ve diş eti yapınıza göre planlanmaktadır.

Gülüş estetiğinde önemli kriterler; diş rengi, diş dizimi, diş eti rengi, diş eti seviyesi ve güldüğümüzde dudak ve dişlerin uyum içerisinde olmasıdır. Merkezimizde uygulanan işlem ve tedaviler aşağıda belirtilmiştir.

saglikli gulumseme

LAMINATE VENEER (YAPRAK PORSELEN)

Laminate Veneer yöntemi ile dişlerin ön bölgesinde bulunan kötü görünüm ve şekil bozukluğu düzeltilebilir. Porselen lamine işleminin en önemli faktörü dişe çok fazla zarar vermeden hatta diş yapısı uygun ise hiç aşındırma dahi yapmadan 0.3 ile 0.7 mm kalınlığındaki porselen lamine uygulamasının yapılmasıdır. Lamine Veneer, dişlerin şekil ve rengini gönlünüzce belirleyebileceğiniz kısa sürede sonuç alınabilen bir uygulamadır. Işık geçirgenliği ve şeffaf yapısıyla da önemli bir estetik avantaj sağlamaktadır.
lamine dis

ZİRKONYUM KAPLAMA

Zirkonyum, doğada bulunan bir metal elementtir. Estetik görünümü ve sağlamlığı sayesinde diş hekimliği uygulamalarında kullanılmaktadır. Çarpıklık, çürük ve travma gibi nedenlerle dişlerde kayıplar oluşabilir. Zirkonyum kaplamalar tam bu noktada çözüm üretmektedir. Uzman hekim muayenesi sonrasında yapılacak uygulamanın planlaması çıkartılır.
zirkonyum dis

PEMBE ESTETİK (DİŞ ETİ ESTETİĞİ)

Diş etine yapılan estetik uygulamalara pembe estetik adı verilmektedir. Kurumumuzda diş eti estetiği konforunuz düşünülerek, ağrısız, kanamasız olarak lazer teknolojisi ile yapılmaktadır.

Diş eti uzmanı hekimimiz tarafından yapılan muayene sonucunda, gülüş estetiğini oluşturmak için 4 mm’ ye kadar diş etleri yukarı alınabilmekte ve böylelikle gülüş estetiği tamamlanmaktadır.

pemde estetik

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma işlemi, dişin rengini açmak için yapılan bir uygulamadır. Dişin durumuna göre lazer ile ya da ofis tipi / ev tipi beyazlatma setleriyle kombine olarak beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Diş beyazlatma işlemi, diş gelişimini tamamlamış ve kullanılacak ürünlere karşı alerjisi olmayan herkese yapılabilir. Diş hekimleri kontrolünde yapılan beyazlatma işleminin herhangi bir zararı yoktur. Lazer uygulaması, mine yüzeylerine uygulanan beyazlatma ilacının aktivasyonunu sağlamak ve daha kısa sürede sonuç almak için kullanılmaktadır.

dis beyazlatma

İMPLANT

Gerek tek gerekse birden fazla diş kayıplarında kullandığımız implant sistemi, estetiği sağlamlıkla birleştirmemize olanak sağlamaktadır. Kliniğimizde insan vücuduna uyumlu ve ömür boyu garantili implantlar kullanılmaktadır. Diş implant uygulaması, ağız ve çene cerrahlarımız tarafından steril ortamda yapılmaktadır. İmplant uygulamalarında en önemli husus, implantın çene yapısına, çene yapısının da işleme uygun olmasıdır.

Uygulama lokal anestezi altında yapılacağı gibi fobisi olan misafirlerimiz için sedasyon / genel anestezi altında yapılabilmektedir. 1 üye implant işlemi ortalama 20 dk. sürmekte ve işlem sonrası sosyal hayata dönülebilmektedir.

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

Hızlı Müdahale

İstanbul’a başka bir şehirden gezi için gelmiştim fakat bir anda ağrıyan dişim beni delirtmeyi başardı... Ta ki kaldığım otel bana Aslı Tarcan’ı önerene kadar. Kendilerine ulaştım ve çok hızlı bir şekilde müdahale edildi. Kendilerine bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.

Thomas Weaver
A.B.D
Tecrübeli Çalışanlar

Daha önce başka bir hastanede çenem için implant yapılamaz denmişti ve moralim çok bozulmuştu. Bir süre sonra burası ile konuştum; operasyona gayet de uygun olduğumu bana anlattılar ve anlattıklarını da başarıyla uyguladılar. İşlerinde çok profesyonel ve tecrübeliler.

Özge Özçelik
TÜRKİYE
Fobimden Kurtuldum

Diş beyazlatma için gittiğim bu yer resmen beni dişçi koltuğu fobisinden kurtardı. Ortamları gayet steril; çalışanlar hoşsohbet ve işlerinde uzman isimlerdi. Tüm ekibe çok teşekkürler!

Kübra Tufan
TÜRKİYE
Son Derece Memnunum

Zor bir diş problemi için gittiğim Aslı Tarcan Tıp Merkezi’nden son derece memnun ayrıldım. Doktorların muayeneden sonra anlattığı tedavi sürecini eksiksiz uyguladım ve sağlığıma kavuştum. Ne kadar teşekkür etsem az !

Josef Götz
ALMANYA
Samimi ve Yardımseverler

Normalde diş ağrısı ve koltuğu biraz korkutucudur fakat burada size çok samimi şekilde yardımcı oluyorlar. İnsana evinde muayene oluyormuş gibi hissettiriyorlar desem yalan olmaz. Aslı Hanım’ a da buradan teşekkürlerimi sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum.

Gabriella MacDonald
İSKOÇYA
Hijyenik Ortam

Tavsiye üzerine gittiğim Aslı Tarcan Tıp Merkezi’nde dişlerim için gerekli yapılabilecek en iyi müdahaleleri hijyenik bir ortamda uyguladılar. Operasyon öncesi ve sonrası çok ilgililerdi, kendimi rahat hissetmem için çok yardımcı oldular.

Alpdoğan Bahadır
TÜRKİYE