FUE Yöntemi
Saç Ekimi

FUE yöntemiyle, öncelikle saç köklerinin alınacağı iki kulak arası, başınızın arka bölgesi olan donör alanın lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlanır. Daha sonra saç kökleriniz siz acı, sızı ve ağrı hissetmeden  etrafındaki mikroskobik dokuyla birlikte saç telinizin kalınlığına uygun uçlarla (0,6 – 0,9 mm) tek tek alınır ve saçsız alanda açılan kanallara taşınır. İşlem sonrası kesi veya dikiş izi oluşmaz.

3 GÜN KONAKLAMA

Tüm işlemler için anlaşmalı 5 yıldızlı otellerimizde misafirimiz oluyorsunuz.

6-8 SAAT OPERASYON

Maksimum 8 saat içerisinde profesyonel ekibimiz doğal saç ekimini gerçekleştirir.

100% AĞRISIZ VE ACISIZ

İğnesiz lokal anestezi cihazımız ile ağrı ve acıyı hiç hissetmeyeceksiniz !

MAKSİMUM SAÇ KÖKÜ

FUE ya da DHI teknolojisi ile maksimum sayıda saç kökü ekiyoruz.

FUE ile Saç Ekimi

Saç ekimi teknikleri  ülkemizde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Uygulamakta olduğumuz FUE (Folicular Unite Transplantation) tekniği bugün saç ekimi konusunda dünyadaki son teknik ve teknolojidir.

FUE yöntemiyle öncelikle saç köklerinin alınacağı iki kulak arası, başınızın arka bölgesi olan donör alanın lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlanır. Daha sonra saç kökleriniz siz acı, sızı ve ağrı hissetmeden  etrafındaki mikroskobik dokuyla birlikte saç telinizin kalınlığına uygun uçlarla (0,6 – 0,9 mm) tek tek alınır ve saçsız alanda açılan kanallara taşınır. İşlem sonrası kesi veya dikiş izi oluşmaz.

Operasyonunuz 1 gün içerisinde yaklaşık 6 ile 8 saat arasında gerçekleştirilirken, sizi sosyal hayatınızdan alıkoymaz. Uygulama esnasında da sağladığı konfor düşünülünce uzun zaman beklemenin zaman kaybından başka bir şey olmadığını bilmelisiniz. Ekimden sonra kafanızda şişlik, gözünüzde morluk ya da ağrı, kanama gibi durumlar söz konusu değildir. Sizden tek istediğimiz verilen ilaçlarınızı 1 hafta içerisinde dikkatli şekilde kullanmanız ve birkaç gün söylemiş olduğumuz şeylere dikkat etmenizdir. Bu konuda hassasiyet gösterdiğiniz takdirde ekimden sonraki süreci en iyi şekilde sorunsuz tamamlamış oluruz.

Play Video
fue yontem adimlari

Hastanın Taburcu Edilmesi:

Otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar operasyon sonrası taburcu edilir. Hastanede yatmalarına gerek yoktur. Dokunun alındığı bölüm özel bir sargı yapılır. Böylece dış bölge ile temasın kesilmesi estetik bir şekilde sağlanmış olur.

Saç Yıkama Süresi:

Operasyonunuzu yaptıktan sonra 3. gün ekim yapılan alana ilk müdahaleyi yaparak yıkama işlemini size detaylıca anlatıp gösteririz. Siz de 10 – 12 gün boyunca bizim size gösterdiğimiz şekilde yıkama işlemini gerçekleştirerek ekim yapılan alanda kabuklanma ya da pıhtılaşma oluşmasını engellemiş olursunuz.

Saçların Çıkma Süresi:

Ekimden sonraki 1 aylık dönem saç ekiminde dökülme süreci denilen dönemdir. Yani ekilen köklerin ucundaki saçların birkaç günlük adaptasyon sürecinde yeterince beslenememesi ve hava akımına uğraması sebebiyle dökülmesidir. Fakat şunu da belirtmeliyiz ki bu dökülme kesinlikle herkeste olacak ya da ekilen saçların hepsi dökülecek diye bir şey yoktur. Tamamı ya da bir kısmı dökülse de dökülmese de herhangi bir sorun kesinlikle söz konusu değildir. Bu, süreç içindeki normal bir durumdur.

3. ayına geldiğinizde ise artık yavaş yavaş ekilen kökler kendini saç olarak deri üstünde göstermeye başlar. Bu, şu anlama gelmektedir: Artık saçlarınızın çıktığını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

6. ayına geldiğinizde ise sürecin yarısını tamamlamış olursunuz, yani ekilen saçlarınızın yarısı çıkmış olur. Minimum 8, maksimum 1,5 yıl içerisinde ise ekilen saçların tamamı çıkmış olurken süreci de tamamlamış oluruz.

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

Tüm Süreç Harikaydı

Yurt dışından bu işlem için gelmiştim. Havaalanındaki karşılamadan operasyon sonrası uğurlamaya kadar harika bir deneyimdi. Aslı Tarcan çok iyi kalpli, çok enerjik, çok pozitif bir insan. Bütün süreç boyunca ben ve birlikte geldiğim ailem için uğraştı durdu. Her şey için sonsuz teşekkürler…

Jordana Melisa
İSPANYA
Tabii ki Aslı Hanım

Arkadaşımın önerisiyle gittiğim bir yerdi. Biraz da ön yargılıydım bu işlere… Ta ki Aslı Hanım ile tanışana kadar… Gerçekten çok sıcakkanlı ve işinin uzmanı birisi... Ne yalan söyleyeyim, yeni saçlarımla kendime güvenim geri geldi. Kimse ektirdiğimin farkında bile değil… Teşekkürler Aslı Tarcan ve ekibi!

Trifon Zlatan
BULGARİSTAN
Çok Teşekkürler

Ben hasta memnuniyeti bu kadar yüksek bir yer görmedim. Aslı Tarcan’dan bahsetmeye zaten gerek yok kendisi süper bir insan fakat diğer uzmanlardan çevirmen rehberlere kadar çok tatlı çalışanlara sahipler. Tüm operasyon sürecim o kadar rahat ve keyifliydi ki anlatamam… Ayrılırken hep birlikte çektirdiğimiz fotoğrafı hep saklayacağım…

Haluk Aytaç
TÜRKİYE
Sizi Unutmayacağım

Aslı Hanım sizi nasıl övsem, nasıl teşekkür etsem inanın bilemiyorum. Resmen yeni saçlarımla yeni bir hayat kazandım. Çok korkuyordum, insanlar dalga geçer sanıyordum fakat hepsi boşunaymış. O kadar güzel bir operasyon geçirdim ki çevremdeki saç problemi yaşayan herkes artık beni kıskanıyor. Sizi hiç unutmayacağım, çok teşekkürler!

Tad Kalyn
İNGİLTERE
10 üzerinden 10

Ben buraya yurt dışından yakın bir arkadaşımı getirttim. Kendisini havaalanında karşıladılar. Operasyon sürecini ben de yakından takip ettim. Aslı Tarcan işinin uzmanı ve çok samimi bir kadın. Her şeyi detaylı bir şekilde anlattı arkadaşıma. Çalışanlar da çok iyi insanlar. Kısacası 10 üzerinden 10… Ne diyebilirim ki daha fazla 🙂

Can Aydın
ALMANYA
Teknoloji Üssü Gibi

Konum olarak mükemmel bir noktada. İçeride en son teknolojiden her türlü hizmeti sunuyorlar. Ben saç ekimi için gittim, ufak bir işlemdi ama ilk konuşmaya kıyasla operasyon sonrasında beklediğimizden çok daha başarılı greft sayısına ulaştık. Aslı Hanım ve ekibi tüm süreç boyunca güler yüzlerini eksik etmeyip destek oluyorlar. Kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyorum…

Eren Eylül
KIBRIS