Temas Egzamaları

Temas Egzamaları, Ekzema dış veya içten gelen uyaranlarla oluşan bir hastalıktır. Temas ekzemaları ikiye ayrılır. Temas eden yerle sınırlı kalan ekzema ve temas alanı dışına yayılan ekzema. Erken dönemde kızarıklık, su kabarcıkları ve şişme ile kendisini gösterir. Kaşıntı ve yanma olur. Her türlü kimyasal madde sabunlar, çamaşır suyu, asitler, deterjanlar, kolonyalar, yapıştırıcılar, dezenfektanlar, plastikler ve bitkiler yapabilir.

Uzun süreli temas ile birikici etkiyle daha kuruekzema gelişebilir.

Çocuk Bezi Ekzeması

Bezin temas ettiği yerlerde sürtünme, nem, idrar ve dışkının tahriş edici ve kimyasal etkileriyle kızarıklık, soyulma ve şişme olur. Çocuklar huysuzdur.

Ev Hanımı Ekzeması

Birikici etkiyle oluşan ekzemalardır. Su, sabun, deterjanlar ile uzun süreli temaslarla olur.

Ellerde kuruluk, kalınlaşma, soyulmalar, çatlamalar görülür.

Ev kadınlarının yanı sıra barmen, temizlik işçileri ve aşçılarda da görülebilir.

Allerjik Ekzema

Daha önce kimyasalla temas etmiş kişinin duyarlaşmasıyla ikinci temastan sonra temas bölgesi dışında vücudun diğer alanlarında da ekzemanın görülmesidir.

Hangi kimyasalın ekzemaya sebep olduğunu göstermek için yama (Patch) testi yapılır. Tedavide, ekzema yapıcı etkenlerin uzaklaştırılmasının yanında sürme ilaçlar, nemlendirici ve sistemik uygulanan ilaçlar önerilir.

Duyarlaştırıcılar genellikle lastikler, kozmetikler, boya maddeleri, böcek öldürücüler, sürülen krem ve losyonlardır.

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

Tüm Süreç Harikaydı

Yurt dışından bu işlem için gelmiştim. Havaalanındaki karşılamadan operasyon sonrası uğurlamaya kadar harika bir deneyimdi. Aslı Tarcan çok iyi kalpli, çok enerjik, çok pozitif bir insan. Bütün süreç boyunca ben ve birlikte geldiğim ailem için uğraştı durdu. Her şey için sonsuz teşekkürler…

Jordana Melisa
İSPANYA
Tabii ki Aslı Hanım

Arkadaşımın önerisiyle gittiğim bir yerdi. Biraz da ön yargılıydım bu işlere… Ta ki Aslı Hanım ile tanışana kadar… Gerçekten çok sıcakkanlı ve işinin uzmanı birisi... Ne yalan söyleyeyim, yeni saçlarımla kendime güvenim geri geldi. Kimse ektirdiğimin farkında bile değil… Teşekkürler Aslı Tarcan ve ekibi!

Trifon Zlatan
BULGARİSTAN
Çok Teşekkürler

Ben hasta memnuniyeti bu kadar yüksek bir yer görmedim. Aslı Tarcan’dan bahsetmeye zaten gerek yok kendisi süper bir insan fakat diğer uzmanlardan çevirmen rehberlere kadar çok tatlı çalışanlara sahipler. Tüm operasyon sürecim o kadar rahat ve keyifliydi ki anlatamam… Ayrılırken hep birlikte çektirdiğimiz fotoğrafı hep saklayacağım…

Haluk Aytaç
TÜRKİYE
Sizi Unutmayacağım

Aslı Hanım sizi nasıl övsem, nasıl teşekkür etsem inanın bilemiyorum. Resmen yeni saçlarımla yeni bir hayat kazandım. Çok korkuyordum, insanlar dalga geçer sanıyordum fakat hepsi boşunaymış. O kadar güzel bir operasyon geçirdim ki çevremdeki saç problemi yaşayan herkes artık beni kıskanıyor. Sizi hiç unutmayacağım, çok teşekkürler!

Tad Kalyn
İNGİLTERE
10 Üzerinden 10

Ben buraya yurt dışından yakın bir arkadaşımı getirttim. Kendisini havaalanında karşıladılar. Operasyon sürecini ben de yakından takip ettim. Aslı Tarcan işinin uzmanı ve çok samimi bir kadın. Her şeyi detaylı bir şekilde anlattı arkadaşıma. Çalışanlar da çok iyi insanlar. Kısacası 10 üzerinden 10… Ne diyebilirim ki daha fazla 🙂

Can Aydın
ALMANYA
Teknoloji Üssü Gibi

Konum olarak mükemmel bir noktada. İçeride en son teknolojiden her türlü hizmeti sunuyorlar. Ben saç ekimi için gittim, ufak bir işlemdi ama ilk konuşmaya kıyasla operasyon sonrasında beklediğimizden çok daha başarılı greft sayısına ulaştık. Aslı Hanım ve ekibi tüm süreç boyunca güler yüzlerini eksik etmeyip destek oluyorlar. Kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyorum…

Eren Eylül
KIBRIS