İstanbul'da Meme Büyütme ve Fiyatları

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

MEME BÜYÜTME

Kadın güzelliğinin en önemli simgelerinden biri olan meme, genetik ya da gelişimsel faktörlerden dolayı arzulanandan daha küçük, sarkık veya hacim kaybetmiş olabilir. Görünen bu tip meme şekil bozukluğu kadınlar için özgüven kaybı ve psikolojik sorunlara sebep olabilmektedir. Tüm dünyada yapılan estetik operasyonların başında gelen meme büyütme işlemi, bu sorunların çözülmesindeki en etkili ve kalıcı yöntemdir. 

‘’ Önce sağlık ’’ mottosu ile yola çıkan merkezimizde tüm işlemler uzman kadromuz tarafından, A sınıf hastanelerin steril ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilmektedir.

AMELİYATSIZ MEME BÜYÜTME

Ameliyatsız meme büyütme işlemi, kulaktan dolma meme büyütme ilaçları, meme büyütme kremleri veya meme büyütme bitkisel kürlerinin aksine son yıllarda gelişmiş Avrupa ülkeleri ve Amerika’da yaygın olarak kullanılmakta olan bir işlemdir. Bu işlem, merkezimizde FDA onaylı ‘’ Aquafilling ‘’ dolgu maddesiyle yapılmaktadır. Göğüs ölçülerinden memnun olmayıp şekil bozukluğunu düzeltmemizi talep eden fakat ameliyat olmak istemeyen misafirlerimize gönül rahatlığı ile önerdiğimiz Aquafilling işlemi, meme büyütme operasyonlarında kullandığımız etkili ve güvenli yöntemlerden biridir. Aquafilling dolgu maddesi 3 boyutlu moleküler yapıya sahip, içerisinde %98 oranında su bulunduran hidrofilik bir jeldir.

Meme büyütme işlemi yapılırken hazırlanan Aquafilling dolgusu, uzman hekimlerimiz tarafından planlanan göğüslere enjekte edilir. İşlem misafirlerimizin konforu göz önünde bulundurularak lokal anestezi ile yapılır. Aquafilling dolgu maddesi vücuda uygulanan diğer dolgu maddelerinden farklıdır. İşlemin etkisi yaşam boyu değildir ancak diğer dolgu maddelerine kıyasla çok daha uzun süreli etki göstermektedir.  İşlem ortalama 30-60 dakika kadar sürmekte ve dolgu etkinliği 5-6 yıl olmaktadır.

***Ameliyatsız meme büyütme yaşı 18’i geçkin olan kişilerce uygundur.


Ameliyatsız Meme Büyütme Sonrası ve Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Aquafilling işlemi sonrası misafirlerimiz gündelik yaşama hemen dönebilmektedir. Yapılan işlem sonrası uygulamaya istinaden bölgede ödem ve hassasiyet oluşabilmekte fakat bu durum bir hafta içerisinde geçmektedir. Ameliyatsız meme büyütme emzirme eylemine zarar vermez. Çünkü işlemin süt kanallarına herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca Aquafilling işlemini gerçekleştiren uzman hekimlerimiz, kişiye özel ameliyat sonrası program çıkararak hasta takibi de yapmaktadır.

YAĞ ENJEKSİYONU İLE MEME BÜYÜTME

Vücudunda yabancı madde istemeyen misafirlerimiz için meme büyütme ameliyatlarında sıkça kullandığımız bir teknik olan yağ enjeksiyonu işlemi, Liposuction ile kişiden alınan yağın özel bir işlemden geçirilip memeye enjekte edilmesi yöntemidir. Enjekte edilecek yağ vücutta fazla olan bölgeden alınmaktadır. Liposuction yapılan bölgede çökme ve deformasyon olmamasına dikkat edilir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi meme ebatlarının birbirinden farklı olmaması için işinde pratiği olan uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlem etkisi ortalama 6-7 yıl kadardır. Bu süre sonrası memede küçülme başlayabilir. İşlemde kişinin kendi yağı kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır ancak yağ enjeksiyonu için vücudunuzda yağ yok ise diğer alternatif meme büyütme yöntemlerine yönelmeniz gerekmektedir.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI (SİLİKON İLE)

Silikon ile göğüs büyütme ameliyatı, göğüs formuna uygun ve silikon yapıdaki protezler kullanılarak göğüslerin hacmini arttırmak adına uygulanan en etkili, güvenilir ve kalıcı yöntemdir. Merkezimizde kullanılan silikonlar dünyaca ünlü FDA onaylı olup kişiye herhangi bir zararı yoktur. Operasyon kararı veren misafirimiz meme büyütme ameliyatı öncesi merkezimizde Uzman Plastik ve Estetik Cerrahlarımız ile konsültasyon yaparak kullanılacak protezin ölçüsü      ve tipi seçilmektedir.

Meme büyütme ameliyatları mutlaka Plastik ve Estetik Cerrah tarafından uzman kadro ile güvenilir merkezlerde yapılmalıdır. Maalesef son zamanlarda artan talep ile birlikte sağlık koşullarını taşımayan merkezlerde uygun olmayan protezler kullanılarak operasyonlar yapılmakta ve üzücü komplikasyonlar ile bitmektedir.

Meme büyütme operasyonlarında 2 çeşit silikon kullanılmaktadır, Damla (Anatomik) protez ve Yuvarlak protez. Ameliyat öncesi uzman doktorumuz ile yapacağınız konsültasyon sonrası sizler için en uygun olan proteze karar verilmektedir.

SİLİKON İLE MEME BÜYÜTME AMELİYATI ÖNCESİ

Ameliyat öncesi süreç en az ameliyat kadar önemlidir. Bu sebeple en iyi sonucu almak adına uzman doktorlarımız ile yaptığınız konsültasyonda verilen tüm bilgilere riayet göstermelisiniz. Meme büyütme ameliyat öncesi özellikle şunlara dikkat edilmelidir:

– Sigara ve alkol tüketilmemelidir.

– Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekmektedir.

– Özellikle 40 yaş üzerindeki kadınların mamografi ve ultrason çektirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca meme büyütme operasyonu genel anestezi altında yapılacağı için ameliyat öncesi 8 saat hiçbir şey yiyip içilmemelidir. Operasyon geçirecek tüm misafirlerimize merkezimizde ameliyat öncesi uyulması gereken kurallar hakkında doküman verilmektedir.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI (SİLİKON İLE) SONRASI

Meme büyütme ameliyatı sonrasında bölgenin darbe almasından ve travmatik olaylardan korunması gerekmektedir. İlk 2 hafta kadar sportif aktivitelerden uzak durmak ve yük taşımaktan kaçınılmalıdır. Doktor kontrolleri kesinlikle aksatılmamalı ve verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.