Laminate Veneer (Yaprak Porselen) Nedir?

Lamine Vener dişlerin renginden, şeklinden ve boyutlarından memnun olmayan kişilerin ilk düşüneceği estetik tedavi yöntemidir. Daima güzel bir gülüşe sahip olmak için diş ve diş etlerinin düzenli olarak bakımı yetmeyebilir. Yaşlanmaya bağlı olarak dişteki yapısal değişiklikler, renklenmeler, aşınmalar artar ve kişinin bu nedenle gülmekten kaçındığı veya gülerken ağzını kapatmaya çalıştığı durumlar oluşur. Lamine veneer de bu tür durumlarda başvurulacak tedavi yöntemi haline gelir.

Lamine Veneer Nasıl Yapılır?

Estetik diş hekimliğinin önde gelen uygulamalarından biri de yaprak porselen olarak da bilinen lamine veneer uygulamalarıdır. Lamine venerler, dişlerin ön yüzeyinde 0,3 – 0,5 mm gibi minimal bir aşındırma yapıldıktan sonra alınan ölçüye göre üretilen, özel tasarım ve ince işçilik gerektiren bir uygulamadır. Dişlerin aşındırılması sırasında dişlerin boyut olarak küçülmesi, estetik olarak bozulması söz konusu değildir. Dişe en ideal şekil verilerek, porselen kaplamanın iyice dişe oturması amacıyla bu inceltme işlemi yapılır. Üretilen ince porselen tabakası kontakt lens kadar incedir. Bu sebeple kırılacağını düşünmek yanlış bir düşüncedir çünkü lamine profesyonel bir şekilde yapıştırıldığında dişle bütünleşir ve kırılmalara ve aşınmalara karşı son derece dayanıklı hale gelir. Porselen tabakanın ince olması ışık geçirgenliğini arttırır ve doğal diş görüntüsü sağlar. Dişlerin bütünlüğünün ve sağlığının korunması, estetiğin ve doğallığın elde edilmesi için laminete veneerler uygun bir tedavi seçeneğidir.

‘’ Lamine venerler, dişlerin ön yüzeyinde 0,3 – 0,5 mm gibi minimal bir aşındırma yapıldıktan sonra alınan ölçüye göre üretilen, özel tasarım ve ince işçilik gerektiren bir uygulamadır.

Zirkonyum Diş

Laminate Vener Porselen Kimlere Yapılır?

Lamine veneerler, dişler arasındaki boşlukların, çapraşıklıkların, dişlerdeki form bozukluklarının, aşırı renkleşmelerin tedavisinde kullanılır. Lamine veneer yapılacak kişinin dudak şekli, kalınlığı, kesici dişlerin görünürlüğü alınan fotoğraflarla dijital ortamda değerlendirilip uzman hekim tarafından ideal gülüş tasarlanır. Yapılan provalarda estetik, hasta ve hasta yakınları tarafından değerlendirilir. Her şey istendiği gibiyse dişler özel yapıştırıcılarıyla yapıştırılır.

‘’ Güzel dişlerin sırrı güzel bir kesim ve iyi bir ölçüdür.‘’

Lamine Veneer Operasyon Sonrası

Hastalar aşındırılmış dişler ile yaşamak zorunda kalmazlar. Geçici dişler yapılmadan hasta gönderilmez. Bu diş eti sağlığının korunması, hastaların hassasiyet hissetmemesi ve konforlu olması açısından önemlidir. Lamine veneer işleminin ömrü son derece uzundur ancak diş-diş eti bakımı büyük önem taşır. Kişinin düzenli olarak diş fırçalaması, ağız gargarası ve diş ipi kullanması gerekir. İyi bakılan bir ağızda lamine veneerler 10 yıla kadar çok rahat dayanabilir. Yapılan bakımlar 10 yıllık ömrün daha da uzamasına yardımcı olur. Hastalar kendi doğal dişlerini de kırabilecek sert yiyecekler yemediği, tırnak yeme kalem ısırma diş sıkma gibi para fonksiyonel alışkanlıkları olmadığı sürece kırılma meydana gelmez.

Lamine Veneer ve Porselen Diş Fiyatları

Lamine veneerlerin fiyatları piyasada değişkenlik gösterebilir. Fakat yüksek kalite ürünlerin kullanılması, uzman hekim ve iyi teknisyen işbirliği olması halinde fiyatların yüksek olması normal karşılanmaktadır. Tıp merkezimizde porselen diş yani yaprak porselen fiyatları hakkındaki bilgi, uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan ücretsiz muayene sonrasında verilmektedir. Ücretsiz muayene fırsatımızdan faydalanarak tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

implant_kampanya

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…