KARIN KASI ESTETİĞİ

Karın Kası Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Karın Kası Estetiği; sağlıklı, dinamik, fit, atletik ve kaslı bir bedene sahip olabilmesi için uygulanan bir vücut şekillendirme operasyonudur. Operasyon, kasların görünemediği alanlardaki yağ dokusunun korunması veya arttırılması, kasların çukurlaştığı alanlardan yağ dokusunun liposuction tekniği ile alınmasıdır. Bu işlem sonrasında kasların belirginleştirilmesi ve görünür hale getirilmesi sağlanmış olur. Kas estetiği operasyonları, kas kitlesine şekil kazandırılmasına ve atletik bir vücutta doğal olarak görülebilen kasların ortaya çıkarılmasına hizmet etmiş olur. Vücuda dışarıdan herhangi bir malzemenin veya implantın uygulanmadığı operasyon; sadece vücutta var olan kasların çok daha belirgin hale gelmesini sağlayarak fit ve kaslı bir beden imajı oluşturur.

karin-kasi-estetigi
karin-kasi-estetigi

Karın Kası Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Egzersiz ve diyete rağmen arzuladığı fit, atletik ve kaslı vücut görünümüne kavuşamayan kişilerde mutlu edici sonuçlar alınmasını sağlayan karın kası estetiği:

  • Atletik, fit bir görünüme sahip olmak isteyen genç ve orta yaş grubundaki erkeklere ve kadınlara uygulanabilir.
  • Genel olarak obezite problemi yaşamayan, bölgesel yağ fazlalıkları olan kişilere
  • Kas dokusunu geliştirmek ve görünür hale getirmekte zorluk yaşayan kişilere
  • Yoğun bir egzersiz programı uygulamaya zaman bulamayan ve kısa sürede kaslı bir bedene sahip olmak isteyen kişilere arzu ettikleri kas estetiği uygulanabilmektedir.
karin-kasi-estetigi-2
karin-kasi-estetigi-2

Karın Kası Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Kas estetiğinin en sık uygulandığı bölge karındır. Bu nedenle, kas estetiği operasyonları erkekte six pack estetiği olarak bilinir. Kadında ise two pack estetiği olarak da bilinmektedir.

Genel anestezi altında uygulanan ve vücut kıvrımlarına denk gelen 4-5 mm uzunluğundaki küçük cerrahi kesiler yaparak gerçekleştirilen operasyonda, karın kaslarının liposuction tekniğiyle alınarak erkeklerde altı kas bombesinin görüldüğü baklava karın, kadınlarda sağda ve solda iki kas bombesinin görüldüğü kaslı bir karın (two pack) elde edilir.

Karın Kası Estetiği Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Günümüzün estetik değerlerine bakıldığında, kas estetiği ameliyatları, sadece fazla yağın alınması olarak değil ayrıca sağlıklı, dinamik, fit, atletik ve kaslı bir beden tasarımı olarak değerlendirilme altında alınmaktadır. Vücuttaki kas ve yağ dokusunu değerlendirip, kişiye özel kas estetiği ameliyat planı yapılmaktadır. Modern estetik anlayışında, doğal görünümlü olmayan ve sadece belirlenen bölgelerin şekillendirildiği bir vücuttan ziyade, genel olarak istenen birbiriyle uyumlu, doğal görünen ve belirgin kas kitlelerinin bulunduğu fit ve atletik bir vücut benimsenerek operasyon gerçekleştirilmektedir.

implant_kampanya

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…