İmplant Tedavisi ve Fiyatları

Eksik dişinizi zaman kaybetmeden diş implantı ile tedavi ettirin, eksik dişler diğer dişlerinizin yapısını bozar. İmplant diş ile eksik dişleriniz tamamlansın…

İMPLANT Nedir?

İmplant, bir nevi yapay kök demektir. Dünya çapında gerekli tüm onayları alınmış olan implantlar titanyum esaslıdır. Çürük, dişeti rahatsızlığı, travma veya diğer sebeplerle kaybedilmiş dişlerin yerine implant uygulanarak diş eksiklikleri tamamlanır.

‘’ Önce sağlık ’’ mottosu ile yola çıkan merkezimizde tüm işlemler uzman diş hekimi  kadromuz tarafından, A sınıf  ortam ve en yeni teknoloji ile gerçekleştirilmektedir.

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant işlemi uygun çene kemiği varlığında oldukça basit bir işlemdir. Lokal anestezi altında, steril koşullar sağlanarak ufak bir cerrahi işlem ile çene kemiği içerisine yerleştirilir. Çekilecek olan dişin kök ucunda iltihap yoksa; implant diş çekimini hemen takiben yapılabilir. Eğer kaybedilen dişin altında kistik bir oluşum varsa lezyon iyice temizlendikten sonra kemik iyileşmesi için en az 2 ay beklenerek implant yapılması daha uygundur. İmplantlar; alt çenede 2 ay, üst çenede 3 ay gibi bir sürede kemik ile güçlü bir bağlantı sağlar. Doğru pozisyonlarda uygulanması, yapılacak olan protezin uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir. Bu sebeple alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

‘’ İmplantlar; alt çenede 2 ay, üst çenede 3 ay gibi bir sürede kemik ile güçlü bir bağlantı sağlar.‘’

İmplantlar; alt çenede 2 ay, üst çenede 3 ay gibi bir sürede kemik ile güçlü bir bağlantı sağlar. Doğru pozisyonlarda uygulanması, yapılacak olan protezin uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir. Bu sebeple alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

İmplant Kimlere Yapılır?

18 yaşından büyük, kemik gelişimi tamamlanmış, sistemik olarak sağlıklı herkese implant uygulamak mümkündür.

  • Sistemik bir hastalığı (kalp, diyabet, tansiyon vb.) olan hastalarda ise gerekli tetkikler ve tahliller yapılarak hastanın doktoru ile iletişime geçilir. İmplant uygulaması öncesinde yapılması gereken önlemler varsa tıp doktorunun yönlendirmelerine uyularak işlem yapılır.

  • Sigara kullanımı ve kötü ağız bakımı iyileşme sürecini bozar ve implantın kullanım ömrünü azaltır. Bu tarz hastalarımız için, normalde 6 ay olan kontrol seanslarımızı daha da sıklaştırarak gerekli hijyen ve bakım alışkanlıklarının kazandırılması hedeflenmektedir.

İmplant Tedavisinin Ömrü ve Avantajları Nelerdir?​

İmplant tedavisi 30 yılı aşkın süredir uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bireylerin ana dişlerine dokunulmadan eksik dişlerinin tamamlanması koruyucu diş hekimliği açısından çok önemlidir. Fonksiyon, fonasyon ve estetik tüm hastalarımızın beklentisi ve olması gereken durumlardır. Eksik dişlerin tamamlanması kişiye özgüvenini geri kazandırır. Ayrıca gıdaların dişler tarafından öğütülememesi büyük mide ve bağırsak problemlerine yol açmaktadır. Dişlerin tamamlanması sistemik hastalıklarında önüne geçmektedir.

Eksik diş varlığında çene kemiği içerisindeki diğer dişlerin de düzenleri bozulmaktadır. Dişlerde uzama, eğrilme, aralarda açılma, alveol kemik kayıpları ve çürükler meydana gelmektedir. Mümkün olduğunca kısa zamanda eksiklerin tamamlanması çene kemiği erimesini de önlemektedir. İçerisinde doğal diş kökü veya implant olmadığında, alveol kemiği uyarıları alamadığı için erimektedir.

Kliniğimizde yaptığımız tüm implantlar FDA onaylı ve ömür boyu garanti belgelidir. Her ne sebeple olursa olsun, kaybedilen implantların yerine (nadir görülür) firma tarafından ücretsiz yeni implant verilmekte ve yeterli kemiğin de olması durumunda ücretsiz olarak tekrarlanmaktadır.

İmplant fiyatları ne kadardır?

İmplant ücretleri kullanılan implant markasına göre değişkenlik göstermektedir.

Tıp merkezimizde implant fiyatları hakkındaki bilgi; uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan ücretsiz muayene sonrasında verilmektedir. İmplant uygulanacak olan bölgenin genişliği, uzunluğu ve kaliteli kemik varlığı ve genel sağlık durumu kişiden kişiye değişken olduğu için gerekli tedavi muayene sonrasında tam anlamıyla belli olabilmektedir. Ücretsiz muayene fırsatımızdan faydalanarak tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

implant_kampanya

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…