Diş Beyazlatma & Fiyatları

Zirkonyum beyaz renginden ve dayanıklılığından ötürü estetik / protetik diş tedavilerinde çığır açan bir materyal halini almıştır.

Diş Beyazlatma

Dişler ne kadar iyi bakılırsa bakılsın zaman içerisinde beyazlığını ciddi oranda yetirerek sararabilir. Dişlerin sararma nedenleri arasında kahve ve kola tüketimi, sigara kullanımı, bazı antibiyotikler ile yaşa bağlı olarak mine tabakanın incelmesi başlıca nedenler arasında gösterilebilir. Estetik diş hekimliğinde en çok tercih edilen işlemlerden biri olan diş beyazlatma, uzman ellerde dişe herhangi bir zarar vermediği gibi dişleri zaman içerisinde oluşan ve günlük temizleme ile çıkması mümkün olmayan lekelenme ve sararmadan da korur. Diş beyazlatma işlemi kişiye daha beyaz, temiz ve gösterişli bir gülüş imkanı sunarken orijinal diş dokusunu da tamamen korumaktadır. Diş beyazlatma öncesi kişi uzman doktor tarafından kontrolden geçirilir ve dişlerin işlem için uygun olup olmadığına karar verilir. 15 yaş öncesi gençlerde diş beyazlatma önerilmez. Ayrıca diş beyazlatma sadece organik diş dokusu üzerinde etkili olmaktadır.

Zirkonyum Diş

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?


Diş temizliğinde diş eti altı ve diş eti üstü taşlar temizlendiği gibi lekeler de temizlenir ve bunun sonucunda kişinin kendi diş rengi ortaya çıkar. Diş beyazlatmada ise hidrojen peroksit veya karbamit peroksit içerikli kimyasal veya organik ajanlar kullanılır. Bu şekilde dişin hidroksilapatit yapısında değişiklikler yapılarak dişin rengi beyazlatılır.

Diş beyazlatma temelde iki farklı yöntemle yapılır:


Ev tipi diş beyazlatma:

İşlem kliniğimize başvuran hastalarımızdan ölçü alınarak başlar. Alınan bu ağız içi ölçülerine göre hastalarımıza yumuşak ve hazneli, kişiye özel bir beyazlatma plağı hazırlanır. Daha sonra bu plak ile birlikte hastalarımıza 2 hafta süreyle kullanacakları %16’lık beyazlatma ajanları verilir. 2 hafta sonrasında ise kontrolü yapılır.

Ofis tipi beyazlatma:

Bu işlem diş hekimi tarafından profesyonel olarak uygulanan bir yöntemdir. Klinikte uygulanan beyazlatma işleminde kullanılan ajan %35-40 yoğunlukludur. Dişetine koruyucu bariyer yapıldıktan sonra dişlerin yüzeylerine beyazlatıcı ajan sürülür ve lazer desteğiyle 40 dakika boyunca beklenir. Ofis tipi beyazlatma sonrası 2 gün boyunca kahve, çay, domates çorbası gibi renkli yiyecek veya içecek tüketilmemelidir. Ofis tipi beyazlatma sayesinde dişler daha kısa sürede ve etkin bir şekilde 3-4 tona kadar beyazlatılmış olur.

Diş beyazlatma fiyatları ne kadardır?

Diş beyazlatma fiyatı ofis veya ev tipi olmasına ve etken maddenin markasına göre değişiklik göstermektedir. Tıp merkezimizde beyazlatma fiyatları hakkındaki bilgi, uzman diş hekimlerimiz tarafından yapılan ücretsiz muayene sonrasında verilmektedir. Ücretsiz muayene fırsatımızdan faydalanarak tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
implant_kampanya

Bilgi ve Randevu
için formu doldurun

Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…